Obsah

Voľby do VÚC.

Typ: ostatné
Voľby do VÚC. 1Vážení spoluobčania,
máme za sebou opäť jedny voľby, tentoraz do samosprávnych krajov.
Vy, ste opäť pristúpili k volebným urnám, ako je to u nás v obci zvykom, zodpovedne. A aj keď sa nám podarilo prekonať slovenský priemer (29,94%) iba o vlások (u nás bola účasť 30%), priemer v trnavskom kraji, ako aj v dunajskostredskom okrese sme prekonali o vyše 5%.
V týchto voľbách bolo cítiť, že ľudia túžia po zmene, ako v trnavskom kraji, tak i v ostatných. Najviac ale pravdepodobne v banskobystrickom, kde bola volebná účasť 40,28% a podarilo sa odstaviť veľmi kontroverznú osobu Mariána Kotlebu.
S právom voliť, by mal žiť každý človek, komu je to umožnené. Veľakrát ale s týmto právom nežijeme. Najčastejšia odpoveď je, že načo voliť, veď všetci sú rovnakí... Čo sa týka nášho regiónu, došlo k výrazným zmenám, zmenil sa predseda kraja, a do poslaneckých lavíc zasadne mnoho nových tvárí. Minimálna zmena ale nastala, čo sa týka zastúpenia dunajskostredského okresu. Z ôsmich poslancov, je osem za stranu SMK. Spolu za okres Dunajská Streda a Galanta je ich 13, čo znamená 33%-né zastúpenie v 40 člennom poslaneckom zbore.
Bude pre mňa preto veľmi zaujímavé sledovať, ako sa nové vedenie popasuje s novými a staronovými poslancami, a koľko zmien, ktoré boli pred voľbami hlásané ako samozrejmosť, sa podarí (a kedy) preniesť do reality tak, aby ich pocítil aj bežný občan. Pre zástupcov z dunajskostredského okresu, by to nemal byť problém, keďže majú so župou skúsenosti a momentálne aj väčšiu podporu v počte poslancov v trnavskom kraji.
Zaujímavé bude aj to, či si trnavská župa v krátkom období polepší v rebríčku transparentnosti a posunie sa z predposledného miesta vyššie. Podľa starého vedenia v tom nevidia problém. Dúfajme, že sa novému županovi podarí prísť na to, kde nastal problém/problémy, a prípadné nekalosti budú, ak už nie potrestané, minimálne zverejnené.
Chcel by som vyjadriť vďaku všetkým voličom, ktorí prišli k urnám a zvlášť voličom, ktorí ma podporili.
Blahoželám novozvolenému županovi a poslancom, a prajem im dobrú a viditeľnú prácu počas celých piatich rokov. Zaslúžime si lepší kraj pre život!

Ivan Seňan – starosta obce


Vytvorené: 8. 11. 2017
Posledná aktualizácia: 8. 11. 2017 10:20
Autor: Ivan Seňan