Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Veľká Paka
ObecVeľká Paka

Voľby do VÚC.

Voľby do VÚC. 1

Vážení spoluobčania,
máme za sebou opäť jedny voľby, tentoraz do samosprávnych krajov.
Vy, ste opäť pristúpili k volebným urnám, ako je to u nás v obci zvykom, zodpovedne. A aj keď sa nám podarilo prekonať slovenský priemer (29,94%) iba o vlások (u nás bola účasť 30%), priemer v trnavskom kraji, ako aj v dunajskostredskom okrese sme prekonali o vyše 5%.
V týchto voľbách bolo cítiť, že ľudia túžia po zmene, ako v trnavskom kraji, tak i v ostatných. Najviac ale pravdepodobne v banskobystrickom, kde bola volebná účasť 40,28% a podarilo sa odstaviť veľmi kontroverznú osobu Mariána Kotlebu.
S právom voliť, by mal žiť každý človek, komu je to umožnené. Veľakrát ale s týmto právom nežijeme. Najčastejšia odpoveď je, že načo voliť, veď všetci sú rovnakí... Čo sa týka nášho regiónu, došlo k výrazným zmenám, zmenil sa predseda kraja, a do poslaneckých lavíc zasadne mnoho nových tvárí. Minimálna zmena ale nastala, čo sa týka zastúpenia dunajskostredského okresu. Z ôsmich poslancov, je osem za stranu SMK. Spolu za okres Dunajská Streda a Galanta je ich 13, čo znamená 33%-né zastúpenie v 40 člennom poslaneckom zbore.
Bude pre mňa preto veľmi zaujímavé sledovať, ako sa nové vedenie popasuje s novými a staronovými poslancami, a koľko zmien, ktoré boli pred voľbami hlásané ako samozrejmosť, sa podarí (a kedy) preniesť do reality tak, aby ich pocítil aj bežný občan. Pre zástupcov z dunajskostredského okresu, by to nemal byť problém, keďže majú so župou skúsenosti a momentálne aj väčšiu podporu v počte poslancov v trnavskom kraji.
Zaujímavé bude aj to, či si trnavská župa v krátkom období polepší v rebríčku transparentnosti a posunie sa z predposledného miesta vyššie. Podľa starého vedenia v tom nevidia problém. Dúfajme, že sa novému županovi podarí prísť na to, kde nastal problém/problémy, a prípadné nekalosti budú, ak už nie potrestané, minimálne zverejnené.
Chcel by som vyjadriť vďaku všetkým voličom, ktorí prišli k urnám a zvlášť voličom, ktorí ma podporili.
Blahoželám novozvolenému županovi a poslancom, a prajem im dobrú a viditeľnú prácu počas celých piatich rokov. Zaslúžime si lepší kraj pre život!

Ivan Seňan – starosta obce

Dátum vloženia: 8. 11. 2017 10:20
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 11. 2017 10:20
Autor: Ivan Seňan

Udalosti v obci

Kalendár

Júl2026
Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Fotogaléria

Náhodná fotogaléria

Foto 1

Harmonogram vývozu odpadu

Júl2026
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1
    Komunálny odpad
Veľká Paka (Dunajská Streda)
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
    BIO odpad
Veľká Paka (Dunajská Streda)
14 15
    Komunálny odpad
Veľká Paka (Dunajská Streda)
16 17 18 19
20 21
    Papier
Veľká Paka (Dunajská Streda)
22 23 24
    Plast
Veľká Paka (Dunajská Streda)
25 26
27
    BIO odpad
Veľká Paka (Dunajská Streda)
28 29
    Komunálny odpad
Veľká Paka (Dunajská Streda)
30 31 1 2
Kalendár zvozu odpadu

Zaujímavé odkazy

logo

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:132
TÝŽDEŇ:2262
CELKOM:1718900

Obec Veľká Paka Obec Veľká Paka Obec Veľká Paka Obec Veľká Paka